Gimnazjaliści na V FESTIWALU KÓŁ FIZYCZNYCH

Dodano

Już od 5 lat organizowane są przez pracowników Katedry Modelowania Procesów Nauczania, Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego spotkania młodych ludzi zainteresowanych fizyką.Koła Fizyczne przedstawiają efekty swojej całorocznej pracy. Oprócz wystąpień plenarnych prezentujących wyniki badań Kół Naukowych odbywa się również sesja plakatowa. W sobotę 7 czerwca 2014r. po raz pierwszy, ale mamy nadzieję nie ostatni, nasi gimnazjaliści pojawili się w Instytucie Fizyki. W czasie sesji plakatowej uczniowie z SKF “GUMISIE” pochwalili się swoją wiedzą na temat zasad dynamiki Newtona i oporów powietrza. Prezentacja naszych pierwszaków (Ali i Oliwki Forysiak, Zuzi Dobrowolskiej oraz grupy wsparcia) wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników i organizatorów. Uczniowie nie tylko się prezentowali, ale również mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi projektami innych uczestników festiwalu. V festiwal

 
 
DMS