Jubileusz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczne przybycie, na tak ważną, dla szkolnej społeczności uroczystość.

Obchody Jubileuszu rozpoczęły się od mszy w Bazylice Archikatedralnej, koncelebrowanej przez ks. Mariusza Kuligowskiego, ks. Wojciecha Błaszczyka oraz ks. Przemysława Górę, przy akompaniamencie szkolnego chóru.

Oficjalna uroczystość odbyła się w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej, poprowadzili ją nauczyciele: Bogusława Kłos z Piotrem Wyrzykowskim oraz uczniowie: Marta Dolińska z Antonim Figlewiczem.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz  Łodzi, Rektorzy Politechniki Łódzkiej, pion Kanclerski PŁ, reprezentanci Wydziału Edukacji oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, dyrektor Gimnazjum z Nowogrodu oraz dyrektor 23. Szkoły Profilowanej w Kijowie, wraz z towarzyszącymi im nauczycielami, przyjaciele PLO PŁ a także licznie przybyli absolwenci szkoły oraz przewodniczący Rady Rodziców.

Listy  gratulacyjne:

Wojewoda Łódzki

Prezydent Miasta Łodzi

Rektor PŁ

OKE Łódź

ŁCDNiKP

I LO w Łodzi

VI LO w Łodzi

Pomiędzy przemówieniami poszczególnych oficjeli można było wysłuchać wystąpień artystycznych utalentowanych uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły Tomasz Piotr Kozera uhonorował zespół  nauczycieli będących założycielami Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej,
a wszyscy pracownicy szkoły podziękowali Dyrektorowi za 10 lat współpracy.

Na koniec Pan Dyrektor pozwolił sobie na chwilę wspomnień dotyczących początków szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na rozmowy w kuluarach,
a wieczorem odbył się Bal Absolwentów.

Poniżej galeria z przebiegu uroczystości oraz film:

galeria (foto: Michał Stelmach, kl. IIIAG)

film z przebiegu uroczystości