Jesteśmy uczniami II klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej i wraz ze znajomymi z innych szkół ponadgimnazjalnych realizujemy projekt społeczny w ramach platformy Zwolnieni z Teorii. Nazwa naszego przedsięwzięcia to “Łodzią do przyszłości”. W ramach realizacji naszego projektu przeprowadzamy w szkołach podstawowych zajęcia mające na celu przybliżenie młodzieży historii urbanizacji miasta Łodzi oraz pokazanie perspektyw rozwoju miasta na przyszłość. Uważamy, że każdy uczeń mieszkający w okolicach Łodzi powinien być świadomy jej bogatej historii. Przez organizację zajęć dla młodzieży chcemy pokazać jak w przeszłości wyglądały i do czego służyły obecnie bardzo znane łódzkie zabytki. Pragniemy przybliżyć uczniom piękno architektury i historii miasta oraz to w jaki sposób ono ciągle się rozwija.

Zapraszamy do obserwowania naszego fanpage’a: https://www.facebook.com/lodziadoprzyszlosci

oraz odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: https://sites.google.com/view/lodziadoprzyszlosci/strona-główna

Filip Barski
Wiktoria Boguszewska
Konrad Stefaniak
członkowie projektu “Łodzią do przyszłości”