MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

Dodano

W sobotę 18.04.2015 r. w godz. 10:00 – 15:00 drużyna z naszej szkoły w składzie: Arek Jach, Damian Płóciennik, Ania Kłos, Karolina Ciarkowska, Michał Tutak wzięła udział w “Mistrzostwach Pierwszej pomocy”. Zawody odbyły się na terenie Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 251.

Podczas zawodów uczniowie mogli zmierzyć się z wieloma ciekawymi zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy i współpracy ze służbami ratunkowymi. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.), w pokazowych ćwiczeniach wzięły udział: straż pożarna, policja, straż miejska, pogotowie ratunkowe. Uczestnictwo w mistrzostwach był dla uczniów możliwością podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Renata Waczyńska – Wróblewska

zawody (4) zawody (5) zawody

 
 
DMS