POMAGAMY FUNDACJI GAJUSZ

Już trzykrotnie organizowaliśmy akcje dla Fundacji:

 

  • AKCJA DLA RODZEŃSTW

Dla rodzeństw dzieci, które są podopiecznym fundacji, odbyły się zajęcia w laboratorium chemicznym, gdzie dzieci przeprowadzały ciekawe doświadczenia z p.prof. Elżbietą Szubiakiewicz. Poza tym, mogły zgłębić tajniki fizyki biorąc praktyczny udział w zajęciach naukowych prowadzonych przez p.prof. Bogusławę Kłos. W międzyczasie odbył się również quiz o Wielkiej Brytanii, w którym dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą w tym zakresie, a młodsi mogli zaprezentować swoje plastyczne talenty. Te atrakcje zostały przygotowane przez p.prof. Małgorzatę Garstkę. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka – uczniowie naszej szkoły przygotowali Bożonarodzeniowe przedstawienie, które wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem p.prof. Doroty Słomianej.

  • SPOTKANIE DLA MAM NA DZIEŃ MATKI

Oto co napisała fundacja na swoim facebookowym profilu: “Nasze Mamy nie tylko od święta spotykają się, aby pobyć ze sobą i “naładować” akumulatory na trudy codzienności. Ostatnie spotkanie zorganizowali uczniowie z Koła Wolontariatu. Była nauka tańca w Studio Tańca 4U prowadzona przez nauczyciela szkoły p.prof. Kamila Gebela i zajęcia na trampolinach. A później pyszny poczęstunek przygotowany przez młodzież. Dużo energii, śmiechu i poczucia, że Mamy nie są same”.

  • SPOTKANIE DLA MAM NA BOŻE NARODZENIE

7 XII mieliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości. Mianowicie przybyły do nas mamy, których dzieci są podopiecznymi Fundacji Gajusz. Naszym zadaniem było sprawić, aby tego dnia zapomniały o troskach dnia codziennego i aby mogły poświęcić ten czas tylko sobie! Dlatego zorganizowaliśmy im dzień piękności i relaksu. Najpierw były wyciszające zajęcia jogi, po czym mamy mogły dodać sobie mnóstwo pozytywnej energii grając na bębnach. Do tego piękny makijaż, nowa fryzura i profesjonalne fotografie. Oprócz tego, był kącik porad modowych oraz pyszna, świeża, domowa granola. Do tego smaczne i zdrowe jedzenie na spotkaniu wigilijnym.

Kto nam pomógł?

Pani Izabela Makówka – Klinika Urody Laurell,

Dom Fotografii Agnieszka Furtak,

Państwo Małgorzata i Bartosz Gułajowie – Ekobity,

Państwo Agata i Wojciech Sukiennik – Joga Vitality,

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4 w Łodzi,

Pani Gabriela Halakiewicz, Pani Katarzyna Brodecka, Pani Agnieszka Bystra, Pani Paulina Jakubiak, Pani Bożena Pelińska, Pani Amelia Drożdż, Pani Ksenia Piątkowska, Pani Monika Czech.