Puchar Sprintu – pierwsze zawody pływackie w Zatoce Sportu

5 października br. odbyły się zawody pływackie o Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej. Pływacy rywalizowali w ośmiu konkurencjach na olimpijskim dystansie 50 metrów. W wyścigach udział wzięło blisko czterystu pływaków z kilkunastu klubów województwa łódzkiego we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym.

W zawodach tych wzięli także udział uczniowie naszej szkoły: Jan Komorowski i Sami Elgalal z PLO PŁ oraz uczniowie PG PŁ – Sara Motyl, Anna Kaczyńska i Bartosz Wodyński.

Jan Komorowski i Sami Elgalal dwukrotnie stawali na podium.

Sami Elgalal zajął I miejsce 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym

Jan Komorowski zajął I miejsce 50m stylem dowolnym i III miejsce w sztafecie 6x50m, a także był IV na dystansie 50m stylem motylkowym.

Uczniowie gimnazjum także odnieśli sukcesy:

– Sara motyl zajęła II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i II miejsce stylem motylkowym

– Anna Kaczyńska zajęła 7 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym

– Bartosz Wodyński zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 7 miejsce stylem dowolnym.

Jan Komorowski  wystartował dodatkowo w  I Mistrzostwach Pracowników i Studentów Politechniki Łódzkiej w pływaniu i zajął I m. na dystansie 50m stylem klasycznym i II m. stylem dowolnym.

Nasi wspaniali pływacy byli gorąco dopingowani przez swoich kolegów zasiadających na trybunach, którym należą się podziękowania za wsparcie.