Spotkanie z Panem Olivierem Gottschlingiem

Dodano
Informuję, że w dniu 8 czerwca 2016 r. godz. 12.00 w sali 04 planujemy w naszej szkole zorganizować spotkanie z Panem Olivierem Gottschlingiem, który przedstawi prezentację dotyczącą ogólnej sytuacji w RFN związanej z kryzysem migracyjnym i przyjęciem w Niemczech masowo ponad miliona uchodźców w 2015 r. Gotowość do pomocy okazywana ze strony całego społeczeństwa niemieckiego w pierwszym momencie konfrontacji ustąpiła miejsca ogólnonarodowej debacie o tym, jak poradzić sobie z powstałym problemem socjalnym i edukacyjnym. Zarówno Bund a więc państwo, jak i landy rozdzieliły obciążenia po równo, jednocześnie apelując do obywateli o włączenie się  w solidarną pomoc. Państwo niemieckie udostępniło cały wachlarz możliwości konkretnego wsparcia dla rodzin, które wyraziły gotowość przyjęcia do swojego domu uchodźców, głównie dzieci i młodzież. Olivier Gottschling przedstawi ramy prawne oraz zarysuje ogólną sytuację w Niemczech aby następnie na przykładzie własnej rodziny dokładnie ukazać problemy, obawy ale i szanse wynikające z przyjęcia do swojego domu 3 młodych chłopców z Syrii, Afganistanu oraz Albanii.
W spotkaniu tym uczestniczą klasy I PLOPŁ oraz III G.
Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
Zapraszamy również rodziców.
Dyrektor ZS PŁ
Tomasz P. Kozera
LO PŁ
 
DMS