Stypendium Kronospan

Dodano

Szansa dla jednego ucznia, aby ukończył szkołę wyższą w Stanach Zjednoczonych.
Nauka będzie w pełni opłacona przez Fundację Kronospan.  Fundacja Kronospan została założona przez producenta płyt drewnopochodnych Kronospan  (www.kronospan-worldwide.com). Nasza misja, wizja i wartości są zakorzenione w podstawowych zasadach firmy, skoncentrowanej na inwestowaniu w społeczność lokalną
i wspierającej zrównoważony rozwój. Szczególny nacisk chcemy stawiać na te aspekty, w które głęboko wierzymy, a które stanowią fundamenty moralne zdrowego społeczeństwa – ochrona środowiska naturalnego, jak również wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, tak aby odniosły sukces w życiu.  Jednym z naszych projektów jest „Stypendium Kronospan”, dzięki któremu młodzi ludzie mają  możliwość studiowania w Babson College.
A Fundacja Kronospan pokrywa wszystkie koszty  związane z 4-letnim studiami za granicą, w tym: czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie  zdrowotne oraz transport do i z USA.  
Osoby starające się
o stypendium muszą reprezentować wysokie wyniki w nauce i być w czołówce uczniów. Dodatkowo powinni być liderami w swoich społecznościach i aktywnie działać na rzecz ich rozwoju. W ramach tego programu Stypendyście zostanie również zaoferowany letni program stażu w firmie Kronospan, począwszy od pierwszego roku, oraz zatrudnienie w firmie po ukończeniu stypendium. Firma Kronospan i Babson College poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych młodych ludzi, dla których możliwość studiowania w jednej z wiodących uczelni na świecie wraz z innymi ambitnymi studentami, będzie inspiracją do wdrażania pozytywnych zmian w ich społecznościach.

Uczniowie chcący aplikować o stypendium (rekrutacja – jesień 2015 r.), muszą skompletować i wysłać wszystkie niezbędne dokumenty na adres email: scholarship@kronospanfoundation.org najpóźniej do 19.09.2014 roku. W załączeniu przesyłamy informacje dodatkowe o uczelni, procesie rekrutacyjnym i listę wymaganych dokumentów.
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.kronospanfoundation.org lub:
Joanna Szremska tel. ( 94) 373 01 31   j.szremska@kronospan.pl
Anna Tiede Dyrektor Personalny Specjalista ds. personalnych tel. ( 94) 373 01 34  a.tiede@kronospan.pl

Informacje dodatkowe o uczelni Babson College:
Babson College (www.babson.edu) znajduje się w Wellesley, Massachusetts, 20 kilometrów od Bostonu. Przez ostatnie 15 lat uznawana jest za jedną z 20 najlepszych uczelni ekonomicznych. Nabór studentów odbywa się według bardzo rygorystycznych kryteriów, ale jej studenci zaliczani są do najbardziej utalentowanych na świecie. Babson College kształtuje liderów jakich nasz świat potrzebuje najbardziej: tych którzy potrafią przewidywać
i sterować zmianami, dostrzegają globalne perspektywy i potrafią zmotywować zespół tak, aby osiągnąć wspólny cel. Kronospan i Fundacja Kronospan są dumne ze współpracy z tak silnym partnerem jakim jest Babson College, który edukuje i szkoli przyszłych liderów. Nasz program stypendialny został rozpoczęty już w 2011 roku i mieliśmy zaszczyt wysłać do Babson College trzech bardzo inteligentnych i obiecujących kandydatów – Claudię Ogrezeanu (Rumunia), Kamila Altintasoglu (Rumunia) i Lizavetę Litvinava (Białoruś).
Osoby biorące udział w procesie naboru kandydatów w Babson mają bardzo dużą konkurencję.  Podczas naboru na rok akademicki 2013/14, otrzymano 6,000 aplikacji na 500 wolnych miejsc dla studentów pierwszego roku. Spośród studentów międzynarodowych, którzy stanowią 27% wszystkich studentów, Babson oczekuje 5-15% najlepszych uczniów szkół średnich, którzy zdobyli stopnie A-/B+ (6-/5+) z ich prac.
Wymagane dokumenty:
Aplikacje 2014/15 to cykl programu Kronospan Stypendium, w którym kandydat będzie mógł rozpocząć studia w Babson we wrześniu 2015.
Uczniowie chcący zgłosić się do programu Kronospan Stypendium proszeni są o przesłanie poniższych dokumentów do scholarship@kronospanfoundation.org najpóźniej do 19.09.2014 roku. Wszystkie dokumenty muszą być w języku angielskim:
– Życiorys
– Świadectwo szkoły średniej
– Rekomendację od nauczyciela lub pracodawcy
– Esej – Przedstaw się nam w eseju zawierającym minimum 250 słów. Opisz sytuację, osobę, wydarzenie, które miało wpływ na Twoje życie lub zmieniło Twoje postrzeganie świata.

Pokaż nam jakie masz talenty i umiejętności, bo chcemy Cię lepiej poznać i wiedzieć co możesz wnieść do naszej społeczności.

 
 
DMS