Uroczyste Otwarcie ZS PŁ

Dodano

W dniu 14 października 2015 r. Zespół Szkół Politechniki łódzkiej inauguruje pracę w nowej siedzibie przy ul. Różyckiego 5 w Łodzi.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej powstało w 2007 r i przez 8 lat mieściło się na 2 piętrach budynku Architektury PŁ. 3 lata temu szkołą przyjęła w swoje szeregi gimnazjalistów i przekształciła się w Zespół Szkół PŁ.

W 2014 r. Politechnika Łódzka zakupiła od miasta budynek przy ul. Różyckiego 5, w którym wcześniej mieściło się CKU.

Remont nowej siedziby szkoły trwał około roku i kosztował 4,5 mln złotych. Część tej kwoty stanowiła pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pieniądze te przeznaczono na termomodernizację budynku, całkowita wymianę co oraz zamontowanie systemu wentylacyjnego.

W chwili obecnej do dyspozycji 360 uczniów pozostaje 5 kondygnacji gruntownie wyremontowanego, nowocześnie wyposażonego, ogrodzonego budynku – 24 pracownie, laboratorium chemiczne, nowoczesna sala audiowizualna oraz ścianka wspinaczkowa Akademickiego Klubu Górskiego, z którym szkoła współpracuje.

Na rozległym terenie należącym do szkoły powstało już nowoczesne boisko sportowe, z którego mogą korzystać również okoliczni mieszkańcy. W planach Politechnika Łódzka ma również budowę przy szkole hali sportowej z aulą. Po zakończeniu budowy teren wokół  zostanie zagospodarowany zielenią.

Bryła budynku, z elegancką elewacją stanowi interesujący element w zmieniającej się architekturze miasta i wraz z innymi inwestycjami miasta tworzy jego nowy wizerunek.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej.

 

 

 

 

 
 
DMS