W dniach 28-30.11.2019 r. gościliśmy w szkole panią Dagmarę Kraus, poetkę i tłumaczkę mieszkająca obecnie w Strasburgu we Francji.

Więcej informacji o autorce można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/dos/lyr/jar/ueb.html

Zamieszczamy kilka komentarzy uczniów biorących udział w w/w warsztatach.

„Warsztaty były naprawdę niezwykłą przygodą, która dała mi możliwość rozwinięcia mojej kreatywności, poszerzenia horyzontów oraz spędzenia odrobiny czasu z językiem niemieckim. Jestem bardzo wdzięczna, iż mogłam wziąć w nich udział”.

„Warsztaty bardzo mi się podobały, pobudziły moją kreatywność i poznałam nowe sposoby pisania”.

„Warsztaty z panią Kraus wspominam bardzo dobrze. Dowiedziałam się wiele o literaturze i od razu wykorzystałam zdobytą wiedzę w praktyce. Ponadto była to idealna okazja do kilkugodzinnego zanurzenia się w język niemiecki”.

„Warsztaty te były wyjątkowym doświadczeniem, podczas którego mogłam poćwiczyć moje zdolności językowe oraz kreatywne pisanie, bardzo się cieszę, że spędziłam te trzy dni tworząc wiersze i poznając prace moich kolegów i koleżanek”.

„Workshop stanowił dla mnie świetną odskocznię od szarej rzeczywistości. Dzięki niemu mogłam zupełnie inaczej spojrzeć na świat, który zwykle wypełniony jest wzorami chemicznymi, liczbami i schematami biologicznymi. Cieszę się, że mam okazję brać udział w takim projekcie. Pozwala mi to poszerzyć horyzonty i nabrać nowego spojrzenia. Nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów!”.

„Przeżyłem trzy dni ciekawych zajęć, które były też jednak trzema dniami ciężkiej pracy. Codzienne, kilkugodzinne obcowanie z językiem niemieckim stanowiło niemałe wyzwanie, ale i możliwość, by się w nim „otworzyć”, prowokując nawet nieraz mózg do przestawienia się w pełni na język naszych zachodnich sąsiadów. Zostaliśmy zaznajomieni z ogromną ilością profesjonalnej wiedzy w zakresie literatury oraz dostaliśmy możliwość podzielenia się naszym lirycznym „ja” w towarzystwie, które je rozumie. Niezwykle budujące i ciekawe przeżycie!”.