Projekt „Weltenschreiber” 2019/2020

 

Grupa uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej jest w roku szkolnym 2019/2020 uczestnikiem międzynarodowego projektu literackiego „Weltenschreiber”. Biorą w nim udział:

Olga Chlebna

Maja Gołębiowska

Martyna Kaźmierczak

Lilianna Klim

Angelika Kołodziej

Hubert Rogut

Jan Sarzała

Mikołaj Sowa

Weronika Szukalska

Martyna Wojniłłowicz

Program skupia się na  metodach pisania tekstów literackich, które obok słowa mówionego są doskonałą formą wyrażania myśli oraz sposobem na przedstawienie swojego stanowiska. Projekt ma za zadanie napełniać młodych ludzi empatią oraz wzbudzać w nich wrażliwość na rzeczy, które ich otaczają. Ważnym aspektem  jest możliwość  przedstawienia świata młodych ludzi szerszej grupie publiczności.

Od drugiej połowy października uczestnicy projektu rozbudzają swoją kreatywność podczas warsztatów prowadzonych przez dwie nauczycielki języka niemieckiego Agnieszkę Świcę oraz Marię Michalak.

W dniu 22.11.2019 r. młodzi literaci udali się do Warszawy do Goethe Institut, aby m.in. przeżyć w świecie 3D doznania związane z utworem Franza Kafki „Verwandlung”, spotkać się ze studentami, którzy opowiedzieli o możliwościach studiowania w Niemczech oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach języka niemieckiego prowadzonych przez jedną z lektorek Goethe Institut Małgorzatę Konopacką.