Wielka Zbiórka Książek

DRODZY UCZNIOWIE!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ostatniej w tym roku akcji Szkolnego Koła Wolontariatu pt. ZACZYTANI

Fundacja Zaczytani.org od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie BIBLIOTEK NA ODDZIAŁACH SZPITALNYCH i nie tylko. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię.

Jak co roku zebrane książki zostaną przekazane SZPITALOM, HOSPICJOM, DOMOM DZIECKA, ŚWIETLICOM WIEJSKIM I ŚRODOWISKOWYM ORAZ CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ.
Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000 roku – ważne, aby były w bardzo dobrym stanie, takie jakie przekazalibyście bliskim w potrzebie.

Zaczytani.org w liczbach:
• 1 170 152 zebranych książek
• 778 zaczytanych bibliotek
• 2131 punktów zbiórek w całej Polsce
• 300 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii
• 352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii w każdym tygodniu

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
Książki można przynosić do sali 106 lub włożyć do specjalnego pudła przy sekretariacie.

Zbiórka potrwa do 24 maja!

Dla zainteresowanych – więcej informacji można znaleźć tutaj: