Wizyta w Fundacji Gajusz

Dodano

W ubiegły poniedziałek, dn. 6 XI, grupka młodzieży z naszego gimnazjum i liceum wybrała się z wizytą do siedziby Fundacji Gajusz przy ul. Dąbrowskiego 87. Fundacja ta istnieje od 20 lat i cały czas prężnie działa, a dokładniej mówiąc, pomaga dzieciom. Tym porzuconym, chorym, potrzebującym miłości i wsparcia.

Pani Gabriela Halakiewicz, koordynator wolontariatu, opowiedziała nam o działalności fundacji, o jej początkach, o podopiecznych i o różnych akcjach. Zaprowadziła nas również do Pałacu (tak w fundacji nazywa się hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych), co było dla nas niewątpliwie dużym przeżyciem.

Dzięki tej wizycie, zebrała się grupa uczniów, którzy po prostu chcą pomagać innym. Dlatego w naszej szkole powstanie Koło Wolontariatu. Mamy już kilka pomysłów na przeprowadzenie ciekawych akcji. Będziemy na bieżąco informować wszystkich co robimy i dla kogo to robimy. Pierwsza akcja będzie miała miejsce już 2 grudnia!

Już wkrótce pojawimy się na Waszych godzinach wychowawczych, aby podać więcej szczegółów i zachęcić Was do wsparcia Fundacji Gajusz ☺

Wszystkie osoby, które chciałyby do nas dołączyć, mogą zgłaszać się do p.prof. Ewy Bojanowskiej.

Gorąco zapraszamy! Pamiętajcie, warto pomagać innym!

A już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM prowadzonej przez Fundację Gajusz.

https://gajusz.org.pl/dla-pomagajacych/akcja-mikolaj/

mgr Ewa Bojanowska

 
 
DMS