Wycieczka szkolna do Londynu

Dodano

W dniach 1.06-6.06.2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Londynu. W wyjeździe uczestniczyli zarówno uczniowie naszego Gimnazjum jak i Liceum. Londyn przywitał nas na lotnisku typowo angielską pogodą. Było pochmurno, chłodno, ale na szczęście bez opadów J Później było już tylko lepiej. Oczywistym faktem jest to, że Londyn jest bardzo atrakcyjnym miastem, dlatego w czasie naszego pobytu chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej miejsc. Zatem odwiedziliśmy flagowe muzea i galerie – British Museum, Natural History Museum, Science Museum, Tate Modern, National Gallery, National Maritime Museum w Greenwich oraz ostatnio bardzo modne Sherlock Holmes Museum. Oprócz zwiedzania, wiele spacerowaliśmy podziwiając po drodze kolejne atrakcje Londynu, takie jak Millenium Bridge, Picadilly Circus, Hyde Park, Buckingham Palace, Westmister Abbey, Big Ben, Tower Bridge, Royal Albert Hall czy Shakepeare’s Globe Theatre. Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam dzielnica Chinatown, rejs po Tamizie czy przejażdżka London Eye.

Bezapelacyjnym plusem tego wyjazdu była podróż samolotem, która trwała zaledwie 150 minut. Wylądowaliśmy na lotnisku Londyn Stansted i podczas całego pobytu przemieszczaliśmy się po Londynie metrem. Nikt nam na szczęście nie zaginął wśród tłumu turystów  😉

Spaliśmy w hostelu Palmers Lodge Hillspring – http://palmerslodges.com/hillspring/hostel/. Hostel był bardzo czysty (no, może zrobiło się trochę bałaganu w pokojach ;-). Na pewno warto polecić. Jak na londyńskie warunki hostelowe, było naprawdę dobrze.

Niestety,  nie spotkaliśmy ani księcia Williama ani księżniczki Charlotte.  Może uda się następnym razem 🙂

Oto wybrane komentarze uczestników, którzy zechcieli podzielić się swoimi wrażeniami:

„Fantastyczna okazja do zobaczenia Londynu i jednoczesnego wykorzystania języka w praktyce.”

„Chętnie powtórzyłabym taką wycieczkę, atmosfera naprawdę pozytywna. Następnym razem na dłużej.”

„Wycieczka była bardzo ciekawa i bogata w atrakcje.”

„Aż szkoda wyjeżdżać – tyle wrażeń i emocji.”

„Było bardzo fajnie 11/10.”

„W sumie mam 18 lat, to mogę tu zostać. 🙂 zostaję.”

„Fajnie, można było się zintegrować z koleżankami i kolegami z innych roczników.”

Czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazdy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

prof. Ewa Bojanowska

 
 
DMS