Wykład dr Piotra Spyry z Instytutu Anglistyki UŁ

Dodano

15 marca gościliśmy w szkole dr Piotra Spyrę z Zakładu Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Dr Spyra specjalizuje się w angielskiej literaturze późnośredniowiecznej oraz renesansowej. Jego badania skupiają się na związkach folkloru i literatury w kontekście średniowiecznych romansów rycerskich, ballad ludowych oraz komedii Williama Shakespeare’a. W pierwszej części spotkania dr Spyra wygłosił wykład pt. Fairies in English Folklore and Literature.  W drugiej części uczniowie przestawili przygotowane wcześniej prezentacje na temat ulubionego literackiego stworzenia fantastycznego. Wykład dr Spyry spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Padło wiele interesujących pytań, na które dr Spyra chętnie udzielał odpowiedzi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych i licealnych zainteresowanych tematem. Wykład dr Spyry jest kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach współpracy z Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

 


prof. Małgorzata Garstka

 
DMS