Zawody Łazików Marsjańskich ERC

Dodano
W dniach 9 – 12.09.2016 uczniowie klasy IIIA PLO PŁ: Anna Łeń, Juliusz Neuman, Arkadiusz Rybski i Rafał Szczepanik, jako zwycięzcy I edycji konkursu Remote Mars Yard, uczestniczyli w Zawodach Łazików Marsjańskich European Rover Challenge w Jasionce pod Rzeszowem. Występując w roli asystentów jurorów mieli możliwość obserwowania ich pracy, problemów z jakimi zmagają się drużyny biorące udział w konkursie, rozmawiać z wieloma osobami ze świata nauki oraz z uczestnikami konkursu. Imprezie towarzyszyły pokazy naukowo -technologiczne, debaty, warsztaty, sympozja oraz Europejski Kongres Robotyczny.
W zawodach brały udział 22 zespoły zarówno z  Polski jak i z zagranicy m.in z Indii, Bangladeszu, Australii, Kanady. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został zespół Raptors studentów z Politechniki Łódzkiej.  
więcej informacji na stronach :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20160910_102556 20160910_112429

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
DMS