16.03.2024 w godzinach 9.00 - 12.00
20.04.2024 w godzinach 9.00 - 12.00
Serdecznie zapraszamy!
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej jest szkołą założoną przez Politechnikę Łódzką, realizującą swe cele pod nadzorem JM Rektora. Ma ono charakter szkoły publicznej, w której zajęcia edukacyjne prowadzone są na podstawie ramowego planu nauczania.
Istotnym zadaniem szkoły jest kształcenie i wychowanie młodzieży zgodnie z uniwersalnymi zasadami etyki, w duchu odpowiedzialności, poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultury Europy i świata.
Niewielka liczebność oddziałów pozwala nam na zindywidualizowanie nauczania. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką. Jej głównym celem jest utrzymanie rangi jednego z wiodących liceów w zakresie kształcenia przedmiotów ścisłych (STEM) i języków obcych. W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym PŁ tworzone są klasy lub grupy odpowiadające kierunkom studiów politechnicznych oraz medycznych, dlatego też szkoła oferuje następujące przedmioty w wersji rozszerzonej: matematykę, fizykę, informatykę, chemię, biologię oraz język angielski. W porozumieniu z PŁ i UMED ćwiczenia praktyczne przeprowadzane są również w uczelnianych laboratoriach.
Zajęcia prowadzone są przez pracowników akademickich Politechniki Łódzkiej, a także przez nauczycieli ze zdolnościami pedagogicznymi i wieloletnim doświadczeniem pracy w szkołach ponadpodstawowych.
W trakcie nauki uczniowie zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych, gwarantującą im bardzo dobry wynik egzaminu maturalnego oraz podjęcie studiów na kierunkach technicznych. Nauczanie matematyki i fizyki odbywa się przy wsparciu pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej. Najlepsi uczniowie typowani są do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
Pierwszym językiem obcym jest język angielski, realizowany na poziomie rozszerzonym, w grupach dopasowanych do stopnia zaawansowania językowego uczniów. Nie ma możliwości nauki języka angielskiego od podstaw.
Drugim, wymaganym podstawą programową językiem jest język niemiecki. W tym przypadku istnieje możliwość utworzenia grupy dla początkujących.
Dodatkowo, przez pierwsze 2 lata, planujemy nauczanie języka rosyjskiego.
W procesie rekrutacji uwzględnione są oceny z następujących przedmiotów:
W trakcie nauki uczniowie zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych, gwarantującą im bardzo dobry wynik egzaminu maturalnego oraz podjęcie studiów na kierunkach technicznych w Polsce i krajach frankofońskich. Nauczanie matematyki, fizyki i informatyki w tym oddziale odbywa się przy wsparciu pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej. Ponadto oddzielnie będą prowadzone zajęcia z programowania. Najlepsi uczniowie typowani są do udziału w olimpiadach i konkursach matematycznych, fizycznych i informatycznych.
Klasa jest prowadzona we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE) i Ambasadą Francji.
Pierwszym językiem obcym jest język angielski, realizowany na poziomie podstawowym, w grupach dopasowanych do stopnia zaawansowania językowego uczniów. Nie ma możliwości nauki języka angielskiego od podstaw.
Drugim, wymaganym podstawą programową językiem jest język francuski, który zostanie wzmocniony dodatkową godziną lekcyjną. Będzie on nauczany od podstaw. Ze względu na możliwość pojawienia się w grupie języka francuskiego uczniów o różnym poziomie umiejętności językowych możliwa jest indywidualizacja nauki na poziomie klasy, poprzez podział na grupy.
W procesie rekrutacji uwzględnione są oceny z następujących przedmiotów:
W trakcie nauki uczniowie zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych gwarantującą im bardzo dobry wynik egzaminu maturalnego oraz rozpoczęcie studiów na kierunkach technicznych. Nauczanie matematyki i chemii odbywa się przy wsparciu pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej. Najlepsi uczniowie typowani są do udziału w olimpiadach i konkursach chemicznych, matematycznych i języka angielskiego. Część praktyczna zajęć z chemii jest prowadzona w profesjonalnych laboratoriach PŁ.
Lekcje języka angielskiego, który również jest przedmiotem nauczanym w zakresie rozszerzonym w tym oddziale, są prowadzone w grupach dopasowanych do stopnia zaawansowania językowego uczniów. Nie ma możliwości nauki języka angielskiego od podstaw.
Drugim, wymaganym podstawą programową językiem jest język niemiecki lub język francuski – pół klasy uczy się niemieckiego, a pół francuskiego. Podział następuje w momencie rekrutacji – w systemie widoczne będą klasy 1 C_n (w której drugim językiem będzie niemiecki) i 1 C_f (z językiem francuskim). Można aplikować do obu z nich (jeśli drugi język nie jest priorytetem – reszta przedmiotów jest realizowana identycznie). Język niemiecki nauczany będzie w zależności od zaawansowania uczniów – od podstaw lub na poziomie dostosowanym do poziomu grupy. Język francuski nauczany będzie od podstaw. Ze względu na możliwość pojawienia się w grupie języka francuskiego uczniów o różnym poziomie umiejętności językowych możliwa jest indywidualizacja nauki na poziomie klasy.
Dodatkowo, przez pierwsze 2 lata, planujemy nauczanie języka rosyjskiego.
W procesie rekrutacji uwzględnione są oceny z następujących przedmiotów:
W trakcie nauki uczniowie zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu przedmiotów kierunkowych, pozwalającą na uzyskanie wysokich wyników egzaminu maturalnego. Układ przedmiotów w tej klasie na poziomie rozszerzonym daje możliwość solidnego przygotowania uczniów do podjęcia studiów na kierunkach politechnicznych związanych z biologią, a także medycznych.
Nauczanie matematyki, biologii i chemii odbywa się przy wsparciu pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej. Najlepsi uczniowie typowani będą do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Zajęcia praktyczne z biologii i chemii odbywać się będą z wykorzystaniem bazy dydaktycznej profesjonalnych laboratoriów PŁ oraz UMED (laboratorium mikrobiologiczne oraz chemiczne).
Język angielski nauczany będzie w zakresie podstawowym na poziomie dopasowanym do stopnia zaawansowania uczniów. Nie ma możliwości nauki języka angielskiego od podstaw.
Drugim, wymaganym podstawą programową językiem jest język niemiecki lub język hiszpański – pół klasy uczy się niemieckiego, a pół hiszpańskiego. Podział następuje w momencie rekrutacji – w systemie widoczne będą klasy 1 D_n (w której drugim językiem będzie niemiecki) i 1 D_h (z językiem hiszpańskim). Można aplikować do obu z nich (jeśli drugi język nie jest priorytetem – reszta przedmiotów jest realizowana identycznie). Język niemiecki nauczany będzie w zależności od zaawansowania uczniów – od podstaw lub na poziomie dostosowanym do poziomu grupy.Język hiszpański nauczany będzie od podstaw. Ze względu na możliwość pojawienia się w grupie języka hiszpańskiego uczniów o różnym poziomie umiejętności możliwa jest indywidualizacja nauki na poziomie klasy.
Dodatkowo, przez pierwsze 2 lata, planujemy nauczanie języka rosyjskiego.
W procesie rekrutacji uwzględnione są oceny z następujących przedmiotów: