Erasmus+ w Macedonii Północnej
Data Dodania: 16.06.2024

W dniach 10-14 czerwca odbyła się wymiana uczniowska w ramach programu Erasmus+ do miejscowości Ohrid w Macedonii Północnej.

Tematem przewodnim była ekologia i ochrona środowiska. Uczniowie naszej szkoły Kinga Chądzyńska, Zofia Kubicka, Zuzanna Durkiewicz oraz Jakub Soczewka wraz z nauczycielkami języka angielskiego Panią Ewą Bojanowską i Panią Małgorzatą Garstką brali udział w warsztatach z analizy czystości wody i ponownego wykorzystywania odpadów np. baterii litowej.

Odbyły się piesze wycieczki po starym mieście i rejs po jeziorze Ochrydzkim. W wymianie wzięli udział również uczniowie z Turcji, Rumunii oraz Macedonii. W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli poznać różnorodne tradycje i zwyczaje oraz poszerzyć świadomość ekologiczną.

Wkrótce w ramach tego programu odbędzie się również wymiana do Rumunii.