Maraton Pisania Listów - akcja Amnesty International
Data Dodania: 23.11.2023

21 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów na rzecz niesprawiedliwie osądzonych osób.

Pisaliśmy w sprawie Chaimy Issy, Ahmeda Mansoora oraz Wujka Pabai i Wujka Paula.

Udało się napisać łącznie 268 listów! Najwięcej uczniów zdecydowało się zaadresować list do ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich- aż 117. Do Tunezji zostaną wysłane 82 listy, a do Australii- 69. To bardzo dobry wynik, zważając na to, iż napisanie listu nie było obowiązkowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wsparcie akcji .

Szczególne podziękowania dla Alicji Pagórek i Mai Woźniak, które podjęły się zorganizowania akcji. Maratonu nie udałoby się przeprowadzić także bez dużego wkładu Sylwii Kruszyńskiej, Wojciecha Głodka, Kasi Palmy i Zuzi Durkiewicz- członków Koła Wolontariatu oraz pomocy Pani Profesor Camastry oraz Pani Profesor Bojanowskiej- opiekunek Koła.